Namuose – kaip restorane: paslėptos daržovės kepiniuose – Beatos Nicholson receptai | Malsena Namuose – kaip restorane: paslėptos daržovės kepiniuose – Beatos Nicholson receptai | Malsena
LT
EN

Namuose – kaip restorane: paslėptos daržovės kepiniuose – Beatos Nicholson receptai

Namuose – kaip restorane: paslėptos daržovės kepiniuose – Beatos Nicholson receptai

Pratęstas karantinas – tikras iššūkis, kai kalba pasisuka apie maisto gamybą namuose. Kaip pasigaminti ne tik kažką gardaus, bet ir palankaus sveikatai? Kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson pataria – „paslėpkite“ daržoves kepiniuose!

„Kodėl pomėgis ledams, saldumynams ir blynams auga, o meilė brokoliams, špinatams ir cukinijoms buvusi tokia pastebima, kai kūdikiui buvo vieneri, ima ir išgaruoja? Ar tai auklėjimo spraga, ar netinkamas pavyzdys? Aš manau, kad reikia nurimti ir negrąžyti rankomis, nes situaciją išspręsti gali tik skanūs receptai su daržovėmis. Visi vaikai (o ir ne tik vaikai!) mėgsta keksiukus. Jei įpras juos valgyti gausiai praturtintus daržovėmis, pamėgs ir tai darys visą gyvenimą. Svarbiausia bandyti ir kurti, nes niekad nežinai, kuris receptas taps jūsų šeimos mėgstamiausias“, – tikina Beata Nicholson.

Pabandykite daržoves integruoti keksiukuose, kurie patiks tiek mažiems, tiek dideliems. Daržovės kepinius suminkština, suteikia natūralaus saldumo, daugiau spalvų, o svarbiausia – tokius kepinius pagaminti labai greita ir paprasta.

Kodėl verta daržovėmis praturtinti kepinius?

  • Daržovės suteikia minkštumo, purumo ir lengvumo.
  • Kepiniams su daržovėmis paprastai reikia mažiau riebalų, nes kepimo metu jos išskiria vandenį.
  • Daržovės suteikia natūralaus saldumo, todėl galite naudoti mažiau pridėtinio cukraus.
  • Kepiniuose daržovės beveik nejuntamos. Todėl jeigu jūsų mažieji žalių daržovių nemėgsta, galbūt jas su pasimėgavimu suvalgytų keksiukų formatu.

3 spalvingos ir maistingos keksiukų idėjos su daržovėmis

Jeigu pritrūkote idėjų, ką gardaus ir maistingo pasigaminti, išbandykite kartu su B. Nicholson sukurtus spalvingus keksiukų receptus, kurie patiks tiek mažiems, tiek dideliems. Į šias keksiukų „dirbtuves“ įtraukite visą šeimą ir supažindinkite vaikus su naujais daržovių skoniais.

1. Daržoviniai keksiukai su visų grūdo dalių ruginiais miltais

„Šie nesaldūs keksiukai pradžiugins ne tik per pusryčius: juos galima neštis ir į iškylą ar valgyti kaip bandelę prie sriubos. Tarkuota cukinija, džiovinti pomidorai suteikia lengvumo ir drėgnumo”, – sako B. Nicholson.

Skaityti receptą.

3

 

2. Šokoladiniai grikių miltų keksiukai su burokėliais

„Grikiai myli burokėlius! Tad kodėl jų nesuporavus ir desertiniuose kepiniuose? Šie keksiukai sunkūs bei drėgni ir kiek primena mūsų visų mylimą šokoladainį. O jei ne purpurinis spalvos keksiukų vidus, niekas nė neįtartų, kad kepinyje paslėpėte burokėlius. Beje, šie keksiukai nėra labai saldūs, tad jei esate smaližiai, padidinkite cukraus arba medaus kiekį”, – tikina B. Nicholson.

Skaityti receptą.

2

 

3. Keksiukai su morkomis, obuoliais ir saulėgrąžomis

„Tai keksiukai, kurie tiesiog negali nepavykti! Skonis praturtintas obuoliais, saulėgrąžų sėklomis ir morkomis. O viską užbaigia avižiniai miltai, kurie turi mažiau glitimo ir yra maloniai salsvo skonio, tad puikiai dera ir su vaisiais, ir su saldesnėmis daržovėmis”, – tikina recepto autorė.

Skaityti receptą.

1

Pabaigai šiek tiek naudingos informacijos apie miltus

Dėl daržovių išskiriamo vandens, tokiems kepiniams ypač tinka visų grūdo dalių miltai.

„Kvietiniai visų grūdo dalių miltai suteikia kepiniams šiek tiek riešutų skonio ir tankią, tvirtą tekstūrą. Todėl jie ypač tinka deriniuose su daržovėmis, nes sugeria šių išskiriamą drėgmę. Tačiau nebijokite išbandyti ir kitų miltų alternatyvų, pavyzdžiui, grikių miltai turi „sunkią“ struktūrą, tačiau jie puikiai dera tiek su vaisiais, tiek ir su saldžiomis daržovėmis, kurios šiuos miltų kepinius suminkština ir suteikia lengvumo. Taip pat galite išbandyti ruginius miltus, kurie tinka ne tik duonai, bet ir desertams – jie suteikia subtilesnę tekstūrą. Tiesa, paprastai visų grūdo dalių miltų, dėl jų savybės sugerti drėgmę, reikia kiek mažiau, nei receptuose nurodyta įprastų kvietinių“,  – patarimais dalinasi „Malsenos“ kepinių technologė Rima.

B. Nicholson priduria, kad su daržovėmis puikiai „draugauja“ ir speltos viso grūdo dalių miltai: jie puikiai tinka visiems kepiniams, net biskvitams, ir atskuba į pagalbą grikių, rugių ir avižų miltams, nes juose mažiau glitimo. Svarbiausia prie šių miltų pratintis pamažu: iš pradžių į mėgstamus kepinius įmaišykite jų po šaukštą, kol skonis taps jums įprastas.

Skanių eksperimentų ir geros nuotaikos!

Komentarai