Prancūziška galetė su slyvomis ir migdolais | Malsena Prancūziška galetė su slyvomis ir migdolais | Malsena
LT
EN

Receptai

Prancūziška galetė su slyvomis ir migdolais

Galetė – tai kone paprasčiausias pyragas, kuriam pagaminti neprireiks nei kepimo formų, nei šūsnio skirtingų įrankių, nei brangių ingredientų.

Ingredientai tešlai:
  • 400 g kvietinių miltų
  • 200 g šaltos grietinės
  • 200 g šalto sviesto, pjaustyto kubeliais
  • 5 g druskos
  • 80 g kapotų migdolų
  • 1 kiaušinio baltymo + šlakelio vandens tešlos aptepimui
Įdarui:
  • 6-7 vnt. slyvų (gali būti ir persikai ar nektarinai)
  • 100 g rudojo cukraus
  • vanilės pastos arba ankšties (jeigu turite)

Paruošimas

Trumpai apie pyragą

„Galetė – tai tikrų tikriausia prancūzų virtuvės klasika, kurią pagaminti galima su tūkstančiais skirtingų įdarų. Žodis galetė kilo iš normanų žodžio „gale“, reiškiančio plokščią pyragą. Jis dažnai naudojamas Prancūzų virtuvės žodyne, kai kalbama apie pyragus, kuriems nereikia kepimo formos“, – teigia L. Rimgailė.

Nors atrodo, kad galečių žvaigždė – įdaras, iš tiesų tik nuo kokybiškos tešlos priklauso kepinio sėkmė.

„Trapios tešlos gamyba turi keletą esminių taisyklių. Visų pirma, jai reikia itin šaltų ingredientų – tiek sviestas, tiek skysčiai maišant tešlą turi būti tiesiai iš šaldytuvo. Dėl to jos nereikėtų perminkyti, nes sviestas pradės lydytis. Antra, ši tešla gaminama iš silpno glitimo miltų. Kitu atveju ji bus tąsi, jūsų kepinys bus kietas ir trupantis. Verčiau rinkitės „Karališkus“ ar net speltų miltus“, – teigia „Malsenos“ kepimo akademijos ekspertė Sonata.

Gaminimo eiga

1.1. Jeigu tešlą maišysime rankomis:

  • Išsijojame miltus ant švaraus, sauso lygaus pagrindo. Ant miltų išverčiame visą grietinę. Ant miltų ir grietinės išverčiame visa sviestą. (Jeigu pjaustėte kubeliais ir per tą laiką sviestas šiek tiek patirpo – įdėkite sviestą į šaldiklį dešimčiai minučių, kad jis taptų itin šaltas.) Įdedame druskos.
  • Tam, kad tešla susijungtų, tešlos gremžtukais pradedame „kapoti“ tešlą. Tai daryti reikėtų greitai, kad sviestas nepradėtų tirpti. Kai sviestas susismulkina ir visos jo dalys apsivelia miltais – galime pradėti rankomis jungti tešlą. Tam prireikia jėgos, todėl nebijokite stipriau paspausti tešlos. Ji turėtų susijungti vientisai, neturėtų likti sausų dalių.

PATARIMAS: Jei neturite tešlos gremžtukų, į pagalbą galite pasitelkti tarką. Sutarkuokite šaltą sviestą per „burokinę“ tarką. Tokiu atveju tereikės sujungti tešlą rankomis.

1.2. Jeigu tešlą maišysite maišyklėje:

Jeigu tešlą maišysite maišyklėje, sudėkite visus ingredientus į maišymo indą. Įstatykite sviesto maišymui skirtą antgalį. Maišykite tešlą tik tol, kol ji apsijungs.

2. Paruoštą tešlą iškočiojame į nedidelį stačiakampį. Įvyniojame ją į maistinę plėvelę. Paliekame tešlą šaldytuve bent 30-iai minučių.

3. Ruošiame įdarą. Nuplauname ir supjaustome persikus griežinėliais. Suverčiame juos į puodą, užpilame ruduoju cukrumi, įspaudžiame vanilės ir paverdame apie 5-7 minutes. (Persikai neturi subliūkšti ar tapti koše, tik lengvai apvirti, cukrus išsilydyti.) Įdarą šiek tiek pravėsiname, įpilame romo.

4. Ištrauktą tešlą iškočiojame į apie 25 centimetrų skersmens pagrindą. Ant pagrindo sudėliojame pravėsusius persikus. Užlankstome galetės kraštus. Patepame juos baltymo+vandens plakiniu. Kraštus pabarstome smulkintais migdolais. Kepame galetę iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 35-40minučių. Krašteliai turi tapti gražios auksinės spalvos.

Susiję produktai:

Komentarai