DUONA IŠ MIŠINIO DUONKEPĖJE | Malsena DUONA IŠ MIŠINIO DUONKEPĖJE | Malsena
LT
EN

Receptai

DUONA IŠ MIŠINIO DUONKEPĖJE

Šiame skyrelyje aprašysime keletą patarimų, į ką būtina atkreipti dėmesį, kepant duonelę iš „Malsena“ mišinio buitinėje duonkepėje.

“Malsena” duoniniai mišiniai baltai, juodai bei viso grūdo duonai yra sukurti ir orientuoti kepti duonelę paprastoje naminėje orkaitėje. Ant pakuotės nurodytos mišinio, vandens bei mielių proporcijos skirtos pritaikytos būtent forminei ar padinei duonai kepti orkaitėje. Iš šių mišinių duonelė puikiausiai iškepsite ir duonkepėje, tik tokiu atveju, labai svarbu tinkamai parinkti kepimo programąbei ingredientų proporcijas priklausomai nuo duonkepės gamintojo bei modelio.

Prieš kepdami duonelę, būtinai perskaitykite duonkepės naudojimosi instrukcija bei duonos kepimo programų aprašymus. Kiekvieno modelio programos bei nustatymai skiriasi! Neretai instrukcijoje galima rasti aprašymą programos, skirtos būtent duonai iš mišinio kepti. Jei tokios programos Jūsų duonkepė neturi, tuomet programą reikia pasirinkti pagal jos detalų aprašymą instrukcijoje.Тikimės mūsų patarimai Jums bus naudingi!

Paruošimas

Patarimai

  • Priklausomai nuo duonkepės modelio bei dydžio, parinkite mišinio kiekį duonai. Apskaičiuokite visų produktų, kuriuos dėsite į duonkepę bendrą svorį (Pavyzdžiui, 500 g. mišinio+300 g vandens+6 g s. mielių=806 g) ir pasirinkite kepaliuko svorį artimiausią tam svoriui (pavyzdžio atveju renkamės 750 g. svorio kepaliukui skirtą programą). Jei jūsų duonkepėje maksimalus kepaliuko svoris 1.5 kg, bendras ingredientų svoris, jokiu būdu negali viršyti 1.5 kg.
  • Perskaitę instrukcijoje pasirinktos kepimo programos aprašymą, sužinosite ar prieš minkymą duonkepėje pašildomi supilti ingredientai. Jei vykdomas pašildymas prieš minkymą, vandenį pilkite vėsesnį, jei ne – pilkite 30-32ºC temperatūros vandenį. Kad sausos mielės būtų tinkamai aktyvuotos joms reikalinga šiluma. Tačiau, ne per didelė! Per aukštoje temperatūroje mielės dauginsis per greitai, o rezultatas bus duonos kepaliukas susmegusiu viduriu.
  • Vandens kiekį kepant duonkepėje rekomenduojame sumažinti(pavyzdžiui, 500 g. mišinio pilti 300 ml vandens). Jei vandens kiekis būs per didelis, kepaliuko vidurys gali susmegti.
  • Įsidėmėkite, jei į tešlą dedate sėklų, skaldytų grūdų ar kitų sausų priedų, vandens reikės daugiau, nes priedai sugers dalį vandens.
  • Ingredientus supilkite į duonkepės kibirėlį: pirmiausia supilkite vandeni, tuomet mieles (rekomenduojama pamaišyti, kad jos ištirptų) ir galiausiai mišinį.
  • Programos pasirinkimas. Pagal jūsų duonkepės instrukcijoje pateiktus programos aprašymus pasirinkite kepimo programą. Ji turėtų būti skirta duonai iš mišinio kepti, greita duonos kepimo programa ar panaši. Svarbu, kad bendras programos laikas neviršytų 2.5 valandų. Pagrindinės programos funkcijos – ingredientų sumaišymas, tešlos minkymas, tešlos kildymas bei kepimas. Kildyti turėtų ne mažiau 40 minučių, kepti – apie 45 minutes.
  • Renkantis kepimo programą, atkreipkite dėmesį, kad ji turi būti skirta mieliniams kepiniams. Nesumaišykite su programomis skirtomis ne mieliniams kepiniams, pavyzdžiui, keksams, kepti. Šios duonai iš mišinio kepti netinka, nes neturi tinkamo tešlos kildymo etapo.
  • Jei matote, kad minkant tešlą, duonkepės kibirėlio kraštuose lieka nesumaišyti miltai, patartume su šaukštu pastumti juos link minkymo malūnėlio. Taip iškepęs kepaliukas bus gražesnis.
  • Duonelei iškepus leiskite jai atvesti, ir tik tuomet išimkite iš duonkepės kibirėlio. Pjaustyti ir valgyti rekomenduojame tik atvėsusią duoną.

Susiję produktai:

Komentarai