Pasirašytas „Lietuvoje užauginta duona“ manifestas | Malsena Pasirašytas „Lietuvoje užauginta duona“ manifestas | Malsena
LT
EN

Naujienos

Pasirašytas „Lietuvoje užauginta duona“ manifestas

Lietuva nuo seno visame pasaulyje garsėja ruginės duonos gamybos tradicijomis. Tačiau lietuviška ruginė duona šiandien dažnai būna ne iki galo „lietuviška“. Siekdami pakeisti esamą situaciją Malsena kartu su Vilniaus duona, ūkininkais bei LR Žemės ūkio ministerija š. m. rugpjūčio 18-ąją pasirašė iniciatyvos „Lietuvoje užauginta duona“ manifestą.

Pasirašyto manifesto svarba nenuginčijama – per pastarąjį dešimtmetį šalyje auginamų rugių pasėlių kiekis sumažėjo tris kartus, o maždaug trečdalis duonos gamybai naudojamų miltų yra importuojami iš užsienio.

Ilgalaikės iniciatyvos tikslas – siekti, kad lietuviška ruginė duona būtų kepama tik iš Lietuvoje užaugintų ruginių miltų. Iniciatyva taip pat populiarina tradicinius lietuviškus ruginius duonos gaminius ir gausiai palaiko Lietuvos ūkininkus. Malsena įsipareigoja supirkti visą projekte dalyvaujančių Lietuvos ūkininkų derlių. Taip pat, šviesti vartotojus apie lietuvišką ruginę duoną, jos kilmę bei naudą, vykdyti socialinę atsakomybę ir demonstruoti solidarumą, skatinant piliečių patriotiškumą ir pasididžiavimą Lietuvos kulinariniu paveldu.

Iniciatyva „Lietuvoje užauginta duona“ startuoja šių metų rugpjūčio mėnesį.