Košės diena 2017: avižinė košė beveik 14 tūkst. pirmokų! | Malsena Košės diena 2017: avižinė košė beveik 14 tūkst. pirmokų! | Malsena
LT
EN

Naujienos

Košės diena 2017: avižinė košė beveik 14 tūkst. pirmokų!

Šiais metais projektas „Košės diena“ išskirtinį dėmesį skyrė pirmų klasių moksleiviams, kurie tik pradeda savarankiškai priimti mitybos sprendimus. Spalio 10-osios rytą su avižinės košės porcija pasitiko beveik 14 tūkstančių moksleivių, tai 550 klasių, iš 300 mokyklų. Buvo suskanauta pusė tonos košės!

Projektas ketvirtaisiais metais sugrįžo atsinaujinęs. Klasės ne tik registravosi į „Košės dienos“ pusryčius, bet ir dalyvavo košės piešinio konkurse. Sulaukėme daugybės registracijų ir gražių piešinių, tačiau „Košės dienos“ personažų Dribsiaus ir Dribsės vieninga nuomone laimėjo Vilniaus Šeškinės pradinės mokyklos 1b klasė.

košės diena

Kaip ir buvo žadėta, laimėjusios klasės laukė neeilinės Pasaulinės košės dienos sutiktuvės. Spalio 10-osios rytą košę, pagal mokinių sukurtą piešinį-aplikaciją, mokyklos pirmokams išvirė pats „Virtuvės mitų griovėjas“ Alfas Ivanauskas. Gydytoja dietologė doc. dr. E. Gavelienė papasakojo apie sveikos mitybos principus ir košės naudą.

Projekto „Košės diena“ misija itin svarbi, žinant, kad mokinių valgančių košę pusryčiams skaičius kasmet vis mažėja. Anot „Malsena plius“ užsakymu atlikto reprezentatyvaus tyrimo, 25 proc. šešiamečių, ir jau tik 6 proc. septynmečių Lietuvos vaikų valgo košę pusryčiams. Taip yra todėl, kad dauguma tėvų, taupydami laiką, košę keičia nevertingais, nesveikais ir daug cukraus turinčiais sausais pusryčiais.

Džiaugiamės, kad projektu „Košės diena“ turime galimybę prisidėti prie sveikatai palankių vaikų mitybos įpročių formavimo.

Daugiau apie projektą: www.kosesdiena.lt