Košės diena | Malsena Košės diena | Malsena
LT
EN

Projektai

Košės diena

Košės diena – tai edukacinis projektas, skirtas Lietuvos pradinių klasių mokiniams. Projektas „Malsenos“ iniciatyva Lietuvoje vykdomas nuo 2014 m. ir turi gražius tikslus – supažindinti vaikus su sveikos mitybos principais, skatinti priimti sveikatai palankius mitybos sprendimus nuo pat mažų dienų.

Projektas jau ketvirtus metus spalio 10-osios rytą kviečia pradinių klasių moksleivius pradėti rytą sveikais košės pusryčiais ir edukacine pamoka apie sveika mitybą ir grūdinių patiekalų naudą.

Košės diena 2017

Projektas sugrįžta atsinaujinęs ir pakviečia susipažinti su sveikos mitybos principais bei paskanauti skanios avižinės košės pačius mažiausius pradinukus – pirmokus. Organizuojamas košės piešinio konkursas, kurį laimėjusiai klasei Pasaulinės košės dienos rytą košę verda pats virtuvės mitų griovėjas Alfas Ivanauskas. Košės dieną švenčia beveik 14 tūkst. pirmokų iš 550 klasių, 300 mokyklų.

Košės diena 2016

Projektas tampa laukiama rudens švente mokyklose. Trečiaisiais projekto metais užregistruojamos 455 Lietuvos mokyklos – tai daugiau nei 61 tūkst. priešmokyklinukų ir pradinių klasių mokinių iš visos Lietuvos. Kartu su mokiniais pusryčiauja ir 8 tūkst. mokytojų. Suvalgoma net 2,5 tonos (arba didžiulis sunkvežimis) košės!

Košės diena 2015

Iniciatyva jau po metu tampa didelio masto projektu – „Malsena“ pakviečia projekte dalyvauti visus Lietuvos pradinukus. Net 57 000 pradinukų ir mokytojų iš 450 mokyklų visoje Lietuvoje spalio 10-osios rytą pradeda košės porcija ir edukacine pamoka apie sveikatai palankią mitybą ir sporto naudą.

Košės diena 2014

„Malsena“ inicijuoja Pasaulinės košės dienos, švenčiamos kiekvienų metų spalio 10-ąją, minėjimą. Pirmaisiais metais paragauti skanių košės pusryčių kviečiami pradinukai, besimokantys „Malsenos“ kaimynystėje – Vievio ir Elektrėnų mokyklose.

Džiaugiamės, kad edukacinis projektas „Košės diena“ sulaukia tokio didelio susidomėjimo!