Kalėdinė kūčiukų kepimo edukacinė programa | Malsena Kalėdinė kūčiukų kepimo edukacinė programa | Malsena
LT
EN

Projektai

Kalėdinė kūčiukų kepimo edukacinė programa

Atnaujinta: 2019-10-01
Apgailestaujame, tačiau visi edukacijoms skirti laikai buvo užpildyti per pirmąsias registracijos valandas. Džiaugiamės, kad sulaukėme tokio didelio mokyklų susidomėjimo! Primename, kad „Malsena“ organizuoja edukacijas savo gera valia, vietų skaičius yra ribojamas. Dėkojame už supratingumą.

Kone dešimtį metų, nuo vėlyvo lapkričio iki pat Kalėdų Malsena kviečia mokyklų ir vaikų darželių auklėtinius dalyvauti nemokamoje Kalėdinėje kūčiukų kepimo edukacinėje programoje.

Kūčiukai, prėskučiai arba šližikai – tradicinis lietuvių Kūčių vakarienės patiekalas. Laikantis tradicijų kūčiukus reikėtų kepti patiems Kūčių dieną ar išvakarėse, nes tik pagamintas namuose, pačių rankomis šis patiekalas įgauna prasmę. Edukacinės programos metu vaikai prisiliečia prie šios tradicijos ir išmoksta išsikepti traškius kūčiukus, kuriuos vėliau, kartu su receptu parsiveža lauktuvių į namus. Viliamės, kad sudalyvavę edukacijoje vaikai ims kepti kūčiukus kartu su tėveliais ir kūčiukų kepimo tradicija neblės lietuvių namuose.

Edukacijos vyksta Malsenoje (Vievyje) įsikūrusioje edukacijų klasėje. Čia vaikus, mokytojus ir tėvelius, pasitinka programos vadovė bei mūsų kepinių technologė Jadvyga. Kartu jos paaiškina vaikams kaip užmaišyti kūčiukams skirtą tešlą, lengvai ją iškočioti bei suformuoti dailius kūčiukus.

Pašovus kūčiukus į šiluma alsuojančią krosnį, vaikai supažindinami su malimo procesu, paleidžiamas čia pat, edukacijų klasėje, stovintis malūnas. Mažieji žaidžia smagius žaidimus, o vyresnieji išmokomi atskirti įvairias grūdines kultūras bei malimo produktus – miltus, sėlenas, manus.

 


Įdomūs faktai

2018 metais kūčiukus kepė 784 vaikų. Jų iškeptų kūčiukų užtektų sudėti 5 488 m ilgio gyvatėlei, o ji svertų net 235 kg!

2017 metais kūčiukus kepė 750 vaikų. Jų iškeptų kūčiukų užtektų sudėti 5 250 m ilgio gyvatėlei, o ji svertų net 225 kg!

2016 metais kūčiukus kepė net 1 500 moksleivių. Jų iškeptų kūčiukų užtektų suformuoti 7 000 m gyvatėlei, o ji svertų net 300 kg!


Informacija norintiems kepti kūčiukus:

  • edukacijos vyksta gruodžio mėn.;
  • dalyvauti gali ne didesnės nei 30 vaikų grupės;
  • edukacija yra nemokama.