Prasidėjo grūdų supirkimas – pirmieji kuliami geriausiai šalčius atlaikę rugiai | Malsena Prasidėjo grūdų supirkimas – pirmieji kuliami geriausiai šalčius atlaikę rugiai | Malsena
LT
EN

Naujienos

Prasidėjo grūdų supirkimas – pirmieji kuliami geriausiai šalčius atlaikę rugiai

Artėjant rugpjūčiui, į laukus jau keliauja kombainai, o prie „Malsenos“ jau rikiuojasi mašinos su pirmuoju derliumi. Šiemet, priešingai negu keletą ankstesnių metų – pirmieji iš maistinių grūdų į supirkimo punktus keliauja rugiai. Būtent šios grūdinės kultūros geriausiai atlaikė gegužės šalčius ir turi daugiausiai potencialo. Ūkininkai neslepia optimizmo ir tikisi gausesnio derliaus.

„Gegužės mėnuo buvo tikrai šaltas, augalai vystėsi sunkiai. Kviečiai ir avižos praktiškai vegetavo, o štai rugiai yra atsparesni šalčiui, jie nesustojo augti, todėl šiemet startuoja pirmi. Pastarieji keleri metai buvo labai sausi – tokiomis sąlygomis avižos subręsdavo pirmos iš maistinių kultūrų. Šiemet situacija priešinga, todėl sugrįžome į lietuviams įprastą javapjūtę, kuomet rugiai subręsta pirmieji. Jų derlius bus gausesnis, nei praėjusių kelerių metų. Galbūt rekordų nemušime, tačiau pirmaisiais rezultatais ūkininkai džiaugiasi jau dabar“, – „Malsenos“ agronomė Indrė Didžklapytė.

Specialistė tikina, kad šiemet prognozuojama pozityvesnė ne tik rugių, bet ir kitų kviečių derliaus situacija. Prieš tris metus buvo labai šlapia, ūkininkai klimpo laukuose, o paskutiniai dveji metai buvo labai sausi. Tokių iššūkių šiemet išvengta, tad žalos pasėliams padaryta kur kas mažiau.

„Šiemet visi tikėjomės sausrų ir bijojome, kad gali pasikartoti praėjusių metų scenarijus. Tuomet pradėjo lyti ir laukai buvo reguliariai palaistomi, tad sausros išvengėme. Patį optimistiškiausią scenarijų pakoregavo didelės audros, dėl kurių išgulė dalis laukų. Tai turės įtakos galutinei grūdų kokybei, tačiau labai derliaus nesumažins“, – teigia specialistė.

 

Išsamesnė informacija apie grūdų supirkimą

Tel. 8 (612) 91111 , e-mail: grudai@malsena.lt