Unikali degustacija – makaronai lietuviškai pagal istorinės Lietuvos virtuvės šefą T. Rimydį | Malsena Unikali degustacija – makaronai lietuviškai pagal istorinės Lietuvos virtuvės šefą T. Rimydį | Malsena
LT
EN

Naujienos

Unikali degustacija – makaronai lietuviškai pagal istorinės Lietuvos virtuvės šefą T. Rimydį

Ar makaronai – tai būtinai tik itališkas patiekalas? O galbūt pastarnokai, ožkų sūris, dilgėlių pesto ar karamelizuoti burokėliai ne ką prasčiau dera su pasta nei trinti pomidorai ir parmidžanas?

Istorinės Lietuvos virtuvės šefas Tomas Rimydis tikina, kad turime turtingą kulinarinį paveldą – dar XVI amžiuje Bonos Sforzos dėka lietuviai ragavo itališkąją lazaniją.  Šiandien Lietuvos istorinė virtuvė išgyvena tikrą renesansą – anot T. Rimydžio, ieškoti savo gastronominių šaknų darosi populiaru. Ypač, kai galima atrasti ir netikėtų faktų: lietuviai su gilias gastronomijos tradicijas puoselėjančia Italija turi kur kas daugiau bendro, negu gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Malsena 2

„XIV-XV amžių sandūroje Europoje makaronai jau buvo žinomi, o jų receptų gausa išsiskiria žymaus italų virėjo Meistro Martino gastronominė knyga „Apie virtuvės meną“. Tačiau įdomiausia tai, kad Martinas virėju dirbo ir Bonos Sforzos giminaičių dvare. Tad manoma, kad pirmieji makaronai Lietuvoje atkeliavo būtent iš Bonos Sforzos, Lietuvos-Lenkijos kunigaikštienės. Labiausiai su tuo laikotarpiu siejama lazanija, kuri anuomet buvo valgoma Lietuvos didikų dvaruose. Vėliau panašios lietuvių kulinarinės interpretacijos atsirado lazankų ar skrylių pavadinimais. Tad galime sakyti, kad lietuviai lazaniją valgė ne ką vėliau, negu patys italai“, – tikino Lietuvos istorinės virtuvės šefas.

Makaronai_su_jautiena_ir_lapiniais_burokėliais_1

Todėl kartu su šefu Tomu Rimydžiu leidomės į kulinarinę istorinę kelionę, kurios centre – pirmoji lietuviška kietagrūdė pasta. Degustacijose pristatyti net trys lietuviškų kietagrūdžių makaronų patiekalai, įkvėpti istorinių ingredientų ir legendų.