Penktą kartą švenčiame Pasaulinę košės dieną | Malsena Penktą kartą švenčiame Pasaulinę košės dieną | Malsena
LT
EN

Naujienos

Penktą kartą švenčiame Pasaulinę košės dieną

Lygiai prieš 5-etą metų „Malsenai“ inicijavus Pasaulinės košės dienos minėjimą Lietuvoje neįtarėme, jog ji taps laukiama rudens švente pradinėse mokyklose, o prisivirti košės norės kiekvienas pusryčiautojas.

 

Bėgant metams ir didėjant projekto mastui keitėsi ir jo tikslai. Pradėjome kaip socialinė akcija, kuri siekė supažindinti vaikus su sveikos mitybos principais ir skatinti sąmoningai rinktis sveikesnį maistą bei užkandžius. Netrukus supratome, jog apie košės naudą būtina kalbėti ne vien pradinukams ir jų mokytojams, bet ir jų tėvams, ir visiems likusiems pusryčiautojams.

Galime tik pasidžiaugti, kad šiais metais pradinėms mokykloms skirtame „Prisivirau košės“ konkurse dalyvauja net 585 pradinės klasės. Jos spalio 10-osios rytą pradėjo pamoka apie košės ir grūdinių produktų naudą. Išradingiausiai Pasaulinę košės dieną atšventusiai klasei atiteks prizas – įspūdžių kupina klasės išvyka.

Taip pat, smagu sulaukti ir didelio visuomenės palaikymo (ypač socialinių tinklų vartotojų ir Malsena Facebook sekėjų), kurie išlieka neabejingi iniciatyvai ir jau antrąjį spalį prisiverda košės kartu su mumis bei tinklaraščių „Ant medinės lentelės“ ir „Sveika ir gardu“ autorėmis Kristina ir Indre.

Prisivirkime košės kartu – juk prisivirti košės reikia, nes prisivirti košės sveika.

Su Pasauline košės diena!