back
Manifestas
icon
Malsenos avižos auginamos atsakingai, su rūpesčiu ir meile, derlinguose Lietuvos laukuose.
icon
Malsenos avižų auginimo programa apjungia daugiau nei 50 ūkininkų iš visos Lietuvos.
icon
Norint pasiekti geriausią rezultatą, auginimo planas su ūkininkais derinamas iš anksto, ne retais atvejais likus metams iki sėjos.
icon
Per metus Malsenos agronomai nuvažiuoja iki 50 000 km tam, kad pagelbėtų ūkininkams prižiūrėti avižų pasėlius.
icon
Auginamos tik Malsenos patvirtintos skandinaviškos avižų veislės, kruopščiai atrinktos plačių bandymų eigoje.
icon
Aktyviai bendradarbiaujame su vietinėmis bei užsienio mokslo institucijomis avižų auginimo klausimais.
icon
Konsultuojame ūkininkus ir siekiame, kad jų naudojamos auginimo technologijos būtų kuo mažiau intensyvios bei tausojančios gamtą.
icon
Prižiūrime, kad būtų laikomasi griežtų dirvos paruošimo reikalavimų prieš sėją, nebūtų vėluojama su sėjos terminais, ir aviža laiku nugultų į jai paruoštą guolį.
icon
Avižai subręsti reikia šiek tiek daugiau nei trijų pilnų mėnesių – per šį trumpą laiką svarbu, kad būtų pakankamai kritulių, bet kartu ir pakankamai saulės vonių.
icon
Dėl prevencijos, mes, kartu su ūkininkais, turime pasirūpinti, kad avižų neužpultų ligos, o pasėliuose nedominuotų piktžolės.
icon
Naudojame trumpastiebes avižų veisles ir kartu su saikingais tręšimo planais išvengiame būtinybės naudoti auginimo reguliatorius.
icon
Draudžiame džiovinimo chemikalus prieš kūlimą (glifosatas).
icon
Avižas kuliame vos joms subrendus, nes uždelsus galima pakenkti jų kokybei.
icon
Rūpinamės, kad ūkininkai javapjūtės metu galėtų laiku atlikti savo darbus, padedami jiems išvežti avižas nuo lauko, išdžiovinti bei išvalyti jas.
icon
Po intensyvių darbų, kartu su ūkininkais, degustuojame avižų košes ir aptariame tiek praeitus metus, tiek ateities planus.